Sponzorovaný odkaz

Maddeo CZ s.r.o - přesné vodoměry a měřiče tepla pro spravedlivé přerozdělení spotřeby
www.maddeo.cz, info@maddeo.cz, zadání poptávky pro nabídku zdarma
linka zdarma 800 778 778, montáže pro celé ČR vlastními montážníky.

eee

Zpracovala: Europe Easy Energy a.s., dne 10.6.2015

Výběr správného dodavatele energií vám ušetří i tisíce ročně

Energie dnes v České republice nabízí celá řada dodavatelů, jejich cena se však u jednotlivých společností výrazně liší. Jak jste se svým dodavatelem spokojeni vy? Uvažujete o změně? Poradíme vám, na jaká kritéria se při výběru zaměřit a čeho se naopak vyvarovat.

Elektřina a plyn je zboží, které má konstantní kvalitu. Konkurenční firmy tedy mohou soutěžit především v ceně a kvalitě služeb. Velké společnosti, tzv. dominantní dodavatelé obvykle nabízejí energie za neúměrně vysoké ceny, často navíc s nízkým standardem služeb. Na trhu energií ale najdete i takové společnosti, které se rozhodly jít jinou cestou. Co tedy vzít v úvahu, pokud chcete změnit dodavatele?

Důležitý parametr při výběru - zákaznický servis

Přestože rozhodujícím parametrem bývá obvykle cena, neměla by být tím jediným, co při výběru vhodného dodavatele sledujeme. Velmi důležitým hlediskem je zmíněná zákaznická podpora. Telefonický kontakt nebo e-mail, kde vám konzultant sdělí požadované informace, spočítá kalkulaci nebo slibovanou úsporu a pomůže s převodem smlouvy od jiného dodavatele. Pokud je uvedený servis zdarma, je to bezpochyby výhodou pro zákazníka.

Zaměřte se také na obchodní podmínky a etické chování společnosti

Poskytuje veškeré relevantní informace? Je komunikace seriózní a srozumitelná? Před uzavřením smlouvy prostudujte detailně obchodní podmínky a ověřte, zda máte smlouvu na dobu neurčitou. Smlouva na dobu určitou totiž skýtá riziko v tom, že se zavážete k odběru na pevně stanovenou dobu, v některých případech i na 3 roky. Pokud byste poté chtěli dodavatele změnit, musíte respektovat tyto podmínky a při předčasném ukončení zaplatit dodavateli smluvní pokutu.

Co ale dělat, pokud máte přeci jen smlouvu na dobu určitou a dodavatel zvyšuje ceny?

Ne každý zákazník ví, že i v tomto případě existuje řešení. Podle novely energetického zákona můžete z důvodu zdražení ceny za dodávku elektřiny nebo zemního plynu odstoupit od smlouvy, aniž byste čekali na konec výpovědní lhůty nebo platili smluvní pokutu. Důležitá je forma resp. způsob, jakým vás současný dodavatel informuje o připravovaných změnách. Oznámení o zvýšení ceny by mělo být písemné, adresné a individuální, aby neuniklo pozornosti zákazníka a ten byl tedy přímo informován. Takovým adresným sdělením je třeba poštovní zásilka, SMS zpráva nebo e-mail, jehož doručení můžete odesílateli potvrdit. Nedostačující je např. informace zveřejněná na webových stránkách.

Nezůstávejte tedy u dodavatele, kde platíte za energie stále více a využijte této možnosti drahého dodavatele energií změnit. Europe Easy Energy nabízí příznivé ceny bez aktivačních poplatků, smlouvu na dobu neurčitou (bez závazků), online správu zákaznického účtu a prvotřídní zákaznický servis. Na internetových stránkách, na pobočce či bezplatné zákaznické lince, vám ověříme úsporu na energiích, sdělíme veškeré informace a pomůžeme s případným převodem dodavatele.

Mediální partner


Aktuální vydání 

"Praktického rádce pro SVJ"