Sponzorovaný odkaz

Maddeo CZ s.r.o - přesné vodoměry a měřiče tepla pro spravedlivé přerozdělení spotřeby
www.maddeo.cz, info@maddeo.cz, zadání poptávky pro nabídku zdarma
linka zdarma 800 778 778, montáže pro celé ČR vlastními montážníky.

Odtsranění plísní a řas z fasády

Zpracoval: Martin Hurta ze spol. BASF Stavební hmoty ČR s. r. o., dne 10.4.2015

Jak zatočit s řasami a plísněmi na fasádách a zatepleních

Napadení fasády mikroorganismy se může objevit již v prvních letech po dokončení díla a ve velmi krátké době se může stát vážným estetickým problémem.

Co způsobuje růst řas a plísní na fasádách?

Biotické napadení bývá zapříčeněno jasně danými, ale velmi špatně ovlivnitelnými vlivy a v naprosté většině případů není způsobeno nekvalitou materiálu povrchové úpravy. Základním předpokladem růstu řas a plísní je dostatečná a především pravidelná dotace vlhkosti. Ke zvlhčování povrchu fasády pak dochází zejména formou dešťových srážek nebo kondenzací vlhkosti na povrchu fasády, což bývá dostačující pro vznik biotického napadení.

Oprava a dodatečná ochrana napadené fasády

Napadená plocha se nejprve celoplošně ošetří sanačním prostředkem Prince Color Multi Top FC. Po krátkém působení (min. 1 hodina) se plocha omyje tlakovou vodou. Po dokonalém vyschnutí se provede fasádní nátěr speciální silikonovou barvou Prince Color Multi Top FS v požadovaném odstínu. Odolnost takto opravené fasády lze zvýšit preventivním nátěrem prostředkem Prince Color Meluti Top FC, který zajistí výrazné zvýšení ochrany před opětovným biotickým napadením.

Mediální partner


Aktuální vydání 

"Praktického rádce pro SVJ"