neovlivnitelné vodoměry maddeo SMARTm D

Neovlivnitelný vodoměr Maddeo

Nová generace s indukčním snímáním, verze SMARTm D

manuál pro předsedu SVJ

Dokumenty pro SVJ

Knihy, metodiky, vzorové dokumenty od RadceProSVJ.cz

chemické-cisteni-maddeo

Chemické čištění topení

Pro snížení nákladů za "topení"

úsporná-kotelna-svj

Úsporné kotelny (plynové, TČ,...)

Včetně návrhu, projektu a realizace na klíč

Balkon

Zpracovala spol.: Firma CABAL Moravia s.r.o., dne 26.6.2015

Nový rozměr pro Váš balkon

V době, kdy je velká část státních bytů a domů prodána, kdy se družstevní byty převádí do osobního vlastnictví majitelů, je dobré pustit se do revitalizace domu. Vždyť každý chce žít v pěkném prostředí a hlavně, každý by rád ušetřil.

Je pravda, že každá revitalizace domu je finančně nákladná věc, ale vynaložené prostředky se vždy vrátí. Proto je samozřejmě výhodnější, když provádíte opláštění domu, podívat se také na balkony a jejich životnost a nečekat s jejich výměnou do budoucna.

Je to sice investice jako každá jiná, ale rozhodně se vyplatí. Přece si na vzhledově krásném domě nenecháme staré zábradlí, které stejně jednou dojde svého konce.

V dnešní době se používá na balkonové zábradlí poměrně lehké konstrukce s komaxitovou úpravou. Znamená to, že zábradelní systém je chráněn proti povětrnostním vlivům a Vy nemusíte co pět let řešit nátěr balkónů. Standardně je konstrukce v barvě bílé, ale samozřejmě lze vybrat jakoukoliv barvu dle vzorníku RAL. Také i jako výplně do zábradlí máme velké množství variant a kombinací. Můžete použít jako výplň Max desky – Exterior, kdy Vám z venku na balkon nebo lodžii nikdo neuvidí, opět ve velké barevné škále. Nebo můžete použít bezpečnostní mléčné conexové lepené sklo, které má velkou propustnost světla a lze jej kombinovat s čirým sklem nebo i barevným plechem. Veškeré materiály vyhovují statice balkonu, jsou certifikované a splňují požadavky na hořlavost a průraznost.

Jestliže chceme balkon nebo lodžii využít jako další místnost, je dobré jej zasklít. Máme na výběr několik zasklívacích systémů. Můžete zvolit rámové zasklení, kdy je výplň vsazena a zasilikonována do profilů opatřených kartáčkovým těsněním. Křídla se lehce posunují po kolejnici za sebe a tím zůstává určitá část balkonu stále zasklená, takže nezasahují do vnitřního prostoru balkonu nebo lodžie. Samozřejmě, že ve spodní kolejnici jsou vyraženy otvory pro odtok vody.

Nebo si můžete vybrat bezrámové zasklení, kdy skleněné tabule jsou vsazeny do plastových dílců, které zajišťují pohodlný posun křídel po vodící kolejnici. Skla jsou použita 6mm tvrzená a jsou zabroušená, takže nehrozí žádné poranění. Skla se stahují k boční stěně balkonu nebo lodžie, takže máme otevřený celý prostor. Jestliže potřebujeme vyvětrat, není nic jednoduššího než si pootevřít jeden díl nebo půlku balkonu.

Zasklení balkonu má samozřejmě svá pozitiva. Celý balkon uzavřeme proti povětrostním vlivům, sníží se prašnost a únik tepla v sousední místnosti se sníží až o cca 30%, samozřejmě i pro nežádoucí vniknutí je toto další překážka navíc. Zasklením chráníme celý balkon a věci v něm uložené.

Každý balkon se řeší individuálně, takže se využije každý milimetr a zvýšíme tím těsnost systému. Samozřejmě řešíme i různé doplňky jako jsou sušáky, truhlíky, držáky na satelit a také nesmíme opomenout žaluzie. Je prostě dobré se svěřit do rukou odborníků.

Mediální partner


Aktuální vydání 

"Praktického rádce pro SVJ"