neovlivnitelné vodoměry maddeo SMARTm D

Neovlivnitelný vodoměr Maddeo

Nová generace s indukčním snímáním, verze SMARTm D

manuál pro předsedu SVJ

Dokumenty pro SVJ

Knihy, metodiky, vzorové dokumenty od RadceProSVJ.cz

chemické-cisteni-maddeo

Chemické čištění topení

Pro snížení nákladů za "topení"

úsporná-kotelna-svj

Úsporné kotelny (plynové, TČ,...)

Včetně návrhu, projektu a realizace na klíč

kasten

Zpracovala spol.: KASTEN s.r.o., dne 8.5.2015

Revitalizace panelového domu. Relativně jednoduché…

Revitalizovat panelový dům znamená vdechnout mu nový život. Revitalizace ovlivní stav a vzhled domu na desítky let. Podle názoru některých měly mít životnost 25 či 30 let a být zbourány. Revitalizují se jak na běžícím pásu a v mnoha případech nabízejí lepší bydlení než nové„rychlostavby“.

Kudy k úspěchu …?

Rekonstrukce domu má pravidla, která se vyplatí dodržet. Jednatel neratovické společnosti KASTEN, která se revitalizací bytových domů zabývá už 18 let, Ing. Aleš Kocourek, o tom ví víc než dost.

Co stojí na prvním místě, když se v SVJ objeví úvaha o revitalizaci?

Aleš Kocourek (A.K.): Je toho víc, ale prioritou by mělo být kvalitní provedení za dobrou cenu.

Co je dobrá cena?

A.K.: To je cena, kterou je třeba zaplatit za kvalitní provedení. Je to cena, kterou si investor může ověřit.

A kvalitní provedení?

A.K.: Zateplení, aby plnilo funkci, kterou očekáváme, tedy aby uspořilo spotřebované teplo a zvýšilo podstatně komfort bydlení, musí být provedeno pečlivě. Aby nikde nezůstaly či nevznikly nové tepelné mosty, aby nikde nevznikly kouty, kam bude zatékat a kde se vlivem vlhka bude dařit plísním atd. Stejně tak osazení oken, sanace lodžií, zateplení střechy. Všechno musí být provedeno odborně, pečlivě. Precizní, pečlivá práce má nějakou hodnotu. Když investor bude hledat dodavatele pouze podle nejnižší nabídnuté ceny, tak záruku, že to právě takhle bude, nemá.

Pečlivá práce... Co si pod tím máme představit?

A.K.: Častou chybou, které se řemeslníci při revitalizacích dopouštějí, je, že podceňují detaily. To jsou takové ty „maličkosti“ nad kterými se často mávne rukou a řekne se...“ to je dobrý, to stačí...“. Jenže. To jsou ony tepelné mosty, ony kouty, kam může zatéct voda, atd. Proto je pečlivá práce, a KASTEN si na ní zakládá, předpokladem úspěchu a maximální kvality.

Certifikované zateplovací systémy. Čím se liší od necertifikovaných?

A.K.: Necertifikované žádné nejsou. To se lepí polystyren na stěny. Zateplení musí tvořit se stávající konstrukcí domu souvislý tepelně izolační obal stavby, který musí splňovat určité technické požadavky. Ty jsou dány vyhláškou ministerstva pro místní rozvoj. Vnější kontaktní zateplovací systémy proto musí být dodávány jako jednotný celek, protože jako celek jsou certifikovány pro funkci, kterou mají. Certifikace je garance.
Pokud by bylo zateplení provedeno jako kompilát necertifikovaných dílů může přinést nikoliv úsporu, ale naopak dost citelné prodražení. Byť by cena za takové provedení mohla vypadat lákavě.

Co charakterizuje kvalitního dodavatele?

A.K.: Ověřitelné reference. Schopnost nabídnout komplexní řešení. Pokud jde o KASTEN, tým našich specialistů provází naše klienty všemi etapami rekonstrukce. Od přípravy projektu a veškeré dokumentace, přes návrh řešení financování a přípravu podkladů pro podání žádostí o možné státní dotace, získání stavebního povolení až po vlastní stavební práce. Naše zkušenosti z revitalizace více než 1350 bytových domu garantují provedení rekonstrukce ve sjednané ceně, době a kvalitě. To, že za skvělou stavbou je pečlivá firma, nám klienti potvrzují. I na webových stránkách. Podívejte se tam.

Mediální partner


Aktuální vydání 

"Praktického rádce pro SVJ"