neovlivnitelné vodoměry maddeo SMARTm D

Neovlivnitelný vodoměr Maddeo

Nová generace s indukčním snímáním, verze SMARTm D

manuál pro předsedu SVJ

Dokumenty pro SVJ

Knihy, metodiky, vzorové dokumenty od RadceProSVJ.cz

chemické-cisteni-maddeo

Chemické čištění topení

Pro snížení nákladů za "topení"

úsporná-kotelna-svj

Úsporné kotelny (plynové, TČ,...)

Včetně návrhu, projektu a realizace na klíč

Právě se nacházíte v sekci: Okna


 

Apis

Zpracovala spol.: Apis, dne 21.7.2015

Zateplením stávající oken nemusíte kupovat nová plastová!

Přitom dosáhnete téměř stejných výsledků, ale za výrazně nižší pořizovací ceny cca 40%

Jak? Díky výměně skel za izolační dvojskla lepších kvalit. V takovém případě navíc nepotřebujete stavební povolení, řemeslníci nadělají mnohem méně nepořádku, výměna je rychlá a je možné ji provést za běžného provozu.

Princip zateplení stávajících oken – výměna stávajících skel za nová dvojskla

Zobrazit celý článek...


 

Zdravé větrání

Zdroj: Velux .cz, dne 8.6.2015

Jak a proč správně větrat?

Průměrná osoba spotřebuje denně 2 kg potravin a 2 litry vody, ale vydýchá 15 kg vzduchu, což představuje 12 000 litrů. Uvnitř budov tráví 90 % svého času, a tak velmi záleží na kvalitě vzduchu, jaký v nich dýchá. Větrání je pro většinu lidí přirozená činnost, přesto je úroveň ventilace v  interiérech často nedostatečná. Do  vzduchu se při různých aktivitách jako je praní, vaření, sušení prádla dostává vlhkost, jejíž následky mohou negativně ovlivňovat zdraví jedince. Správné zásady větrání a  znalost typů větrání jsou základním pilířem pro dosažení optimálního vnitřního klimatu.

Proč větrat?

Charakter vzduchu pocítí člověk hned, jakmile vstoupí do domu. Příjemný čerstvý vzduch je tedy první vizitkou, ale především je propojením interiéru s venkovním prostředním. Člověk má tak stále pocit kontinuity s okolím a přírodou.

Zobrazit celý článek...


 

Izolační skla

JAK NA TRÁPENÍ S OKNY? - 1. díl

Na této stránce se budeme setkávat pravidelně ve čtyřech vydáních tohoto časopisu. Postupně budeme řešit situace, které mohou nastat v různých ročních obdobích. Věříme, že společně s námi své problémy s okny vyřešíte…

DÍL 1. Jak se zbavit rosení oken, aneb není sklo jako sklo…..

Také máte problémy s rosením skel a vadí vám chladno od oken v zimě?
Stále se opakující písnička – Je vůbec možné problémy s rosením skel vyřešit, když dodavatel Vašich oken pouze doporučí „více“ větrat?
Nejde jen o rosení, to je jen počátek dalších problémů. Stékající voda ze skel a rámů se hromadí na parapetu vytvoří živnou půdu pro růst plísní. Voda stékající z parapetů promáčí navazující stěny, které dříve nebo později budou také pokryty plísní. Při velkých mrazech voda v rámech dokonce i zamrzne a okno pak nelze ani otevřít, tím může nastat nevratné poškození rámu. Je možné, že Vaše problémy začaly až po zateplení celého domu a výměně oken, tedy po celkové revitalizaci. Na jedné straně ušetříte za topení, ale na druhé musíte řešit problém s kondenzátem na oknech a vlhkostí v bytě. I když jsou okna nová, zdá se, jakoby špatně izolovala - jsou studená v porovnání s teplotou zdi.

Zobrazit celý článek...


 

Izolační skla

JAK NA TRÁPENÍ S OKNY? - 2. díl

Řešením problémů s rosením oken (aneb není sklo jako sklo) jsme se věnovali v 1. části našeho povídání. Nyní se zaměříme na odstranění problémů, které specificky přináší jednotlivá roční období a budeme se společně snažit pochopit, co problém způsobuje a kde a jak hledat řešení.

Díl číslo 2. Specifika chování oken v zimním a přechodných období.

Už Víme, proč se na vnitřní straně skla tvoří kondenzát a že neřešení tohoto problému může vést jednak k poškození oken (hlavně těch dřevěných), ale hlavně ke vzniku plísní, které negativně ovlivňují zdraví lidí (viry, karcinogeny, alergeny). Víme taky, že vždy můžeme alespoň částečně stav řešit snížením vlhkosti v bytě a to častějším a správným větráním (u větrání nejde o to byt„vychladit“, ale pouze vyměnit vydýchaný vzduch obsahující zvýšenou vlhkost a zdraví škodlivé látky). Větrání nás v konečném důsledku vlastně nic moc nestojí, protože při topení se suchý vzduch snadněji ohřeje (neohříváme se vzduchem vodní páru) a tím ušetříme to teplo, která nám krátkou výměnou vzduchu „uteklo“ ven.
Vždy ale platí, že kvalitní skleněná výplň, která dobře izoluje, udrží sklo na vnitřní straně teplé a tím případné kondenzaci předejde a současně šetří náklady na vytápění.

Co ale rosení venkovní skleněné tabule okna?

Zobrazit celý článek...


 

Plastová okna - výplně

Zpracovala spol.: Stav servis s.r.o., dne 10.7.2015

Plastová okna

U našich výrobků zajišťujeme kvalitu a dlouhou životnost, profesionální přístup, včetně použití špičkového německého profilu INOUTIC – DECEUNINCK – Prestige.

Jsme společnost, která na trhu působí téměř 14 let a máme tak mnoho zkušeností v tomto oboru, proto můžeme zajišťovat vysokou kvalitu všech nabízených služeb a zajistit náš hlavní cíl – spokojenost zákazníka. Přijďte si výrobky prohlédnout a vyzkoušet jejich funkčnost v naší vzorkové prodejně Kralupy nad Vltavou Lutovítova 594, kde Vám odbornou radu a informaci poskytnou naši vysoce specializovaní obchodně-techničtí pracovníci.

Okenní systém Prestige

Harmonický design se prolíná s vysokou funkčností, skvělou zvukotěsností a vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi. Splňuje aktuální požadavky norem týkajících se energetické úspornosti. Díky moderní šestikomorové technologii a vestavné hloubce 76mm ušetříte energii i náklady na vytápění.

Zobrazit celý článek...


 

stavona

Zpracovala spol.: STAVONA s. r. o., dne 25.6.2015

Kvalitní přesná okna a příjemné bydlení

V článku „Kvalitní přesná okna a jak je hledat a poznat“ jsme ukázali, že přesná výroba z prvotřídních materiálů šetří uživatelům oken starosti, peníze i čas. Vedle toho získávají i vysokou úroveň tzv. pobytové pohody, lidsky řečeno příjemné bydlení. Na tom se podílejí špičková okna, i jejich správné zabudování. Příjemný pobyt za okny Stavona je pro jejich výrobce nejdůležitější.

Běžnému pozorovateli se může zdát, že dnešní stavebnictví řeší jen velké tloušťky tepelné izolace a do jisté míry má pravdu.

Daleko důležitější je ale statika, která řeší, že na nás, ani na nastupující generace dům nespadne. Ani potom není na řadě vysoká tepelná izolace, jak ukazuje seznam nových základních požadavků, které před dvěma lety stanovila Rada EU ve směrnici č. 305/2011 a která v příloze jmenuje sedm základních požadavků na stavby, které jednotlivé státy promítnou do svých technických požadavků na stavby.

Zobrazit celý článek...


 

Okna + dveře

Zpracovala spol.: Stavona s.r.o., dne 15.4.2015

Bezpečnostní kování oken ochrání majetek i soukromí

Z každoročních policejních statistik vyplývá, že k vloupání do domu nebo bytu dochází ve většině případů překonáním dveří nebo oken. Je proto zcela žádoucí doplnit tyto součásti objektu o bezpečnostní prvky, které riziko vniknutí nechtěné návštěvy plně odstraní, nebo minimálně výrazně sníží. Pořídit si okna se speciálním kováním, které případnému zloději jeho úmysl překazí, je tak v dnešní době téměř nezbytným krokem.
V poslední době přibývá na celém území České republiky případů, kdy zloděj pronikne do obydlí poté, co v plastovém nebo dřevěném rámu navrtá otvor a tzv. S-drátem okno jednoduše otevře. Počínání nezvaného hosta tak nezpůsobuje hluk, jako například páčení nebo rozbíjení okenního skla. Nezřídka se tak stává, že k vykradení dojde i v případě, že jsou obyvatelé objektu doma a nerušeně spí. Ranní probuzení je pak nepříjemným šokem, kterému je ale možné předejít.

Zobrazit celý článek...


 

Osazení oken

Zpracoval: Ing. Roman Šubrt, VŠTE, soudní znalec, dne 15.6.2015

Osazení oken jako jeden z největších problémů zateplování

Okna tvoří při zateplování podstatnou položku v rozpočtu zateplování domů. Ne náhodou. Jde o složitý výrobek s mnoha protichůdnými požadavky na jeho vlastnosti. Proto je překvapivé, jak málo se hledí nejen na kvalitu oken, ale i na jejich zabudování. Okna, stejně jako ostatní součásti stavby, musí být plně funkční jako součást stavby a nikoliv pouze jako výrobek. Ve velké části domů se po výměně oken objeví plísně a nešťastný obyvatel bytu pak přemýšlí, jak je odstranit. Málokdo je však tak důsledný, aby volal k odpovědnosti zhotovitele otvorových výplní či projektanta.

Osazení okna musí splňovat především:

  • nosnost tak, aby nemohlo dojít k vylomení (např. při mytí oken, při otevření okna a přichycení se jej)
  • tepelnou izolaci tak, aby nedocházelo k prochlazování ostění okna
  • vzduchotěsnost tak, aby nedocházelo k profukování napojovací spárou okna

Zobrazit celý článek...


 

Mediální partner:

rádce pro SVJ

Aktuální vydání 

"Praktického rádce pro SVJ"